fbpx

נרשמים ומתעדכנים

ניוטון ניוזלטר

אתם שואלים, ניוטון עונים

שנת הלימודים תפתח ב 1.9.23 ותסתיים ב-8.8.2024 ייתכנו כמה ימי פיתוח צוות במהלך השנה כחלק מלוח החופשות שיפורסם בהמשך

התהליך כולל חתימה על ערכת רישום דיגיטלית הכוללת חוזה התקשרות, פרטים טכניים והרשאה לחיוב חשבון

בגן יפעלו מספר קבוצות בין גיל חצי שנה לשלוש

קבוצה

טווח גילאים

תינוקיה

6-15 חודשים

פעוטות

16-24 חודשים

בוגרים

25-36 חודשים

 

  • יתכנו שינויים קלים בחלוקת וכמות הקבוצות בהתאם לרישום בפועל

הגן מפוקח במספר מעגלים:

  • מעגל ראשון – ברמת הרשת – אנו ברשת מאמינים כי מנהלת הגן היא הדמות האחראית לתפעול השוטף של הגן בכל היבטיו לרבות פיקוח על פעילות הצוות החינוכי. מעבר לכל האמור לעיל , הגן מרושת במצלמות אשר נועדו לשימוש פנימי בלבד ובהתאם להנחיות החוק.
  • מעגל שני – מועצה/ערייה מקומית – המכרז מגדיר את הסטנדרטים להפעלה כאשר המועצה מלווה ומפקחת מטעמה על פעילות הגן באמצעות אנשי מקצוע בכירים ומוסמכים.
  • מעגל שלישי – משרד החינוך ותקנות הפיקוח על מעונות היום והגנים הפרטיים – הגן בעל רישיון הפעלה ועומד סטנדרט הגבוהה יותר בהתאם לכל התקנים הנדרשים.   

אנו עושים מאמצים רבים על מנת לגייס נשות צוות מוסמכות, בעלות ניסיון בעבודה עם ילדים בגיל הרך המגיעות עם רק בחינוך/ חינוך יצירתי/ חינוך לגיל הרך. ככל שצריך אנו דואגים ללוות ולהכשיר וכן מחויבים לעמוד בכל ההכשרות/ ההשתלמויות מתוקף חוק הפיקוח על הגנים.

ברשת ישנם ילדים עם אלרגיות אשר ניתן להם מענה אישי. אנו שואפים לתת מענה ולהעניק לילד חווית ילדות רגילה כמו שאר הילדים בגן, אנו מבקשים להיות קשובים לצרכים ייחודים של הילד והמשפחה  מתוך מקום של דיאלוג/ הבנת הצרכים ובחינת המשאבים .

כל ההורים בגן מצהירים על טופס הצהרת בריאות ונותנים מידע אודות חיסונים. מקרים חריגים ידונו בלשכת הבריאות/ מול הפיקוח ובהתאם להמלצת רופא.

התזונה תקבע יחד עם דיאטנית קלינית המתמחה בתזונת ילדים .

סדר היום מותאם להתפתחות הילדים בכל הקבוצות בהתאם למאפייני הגיל, תוך שמירה על מקום להבדלים האינדיבידואליים של הילדים. הפעילויות בסדר היום מאפשרות לילדים זמן לפעול, לחקור ולפתור בעיות בעצמם ובקצב שלהם. בתחילת השנה ישנה גמישות גבוהה בסדר היום על מנת  לעזור לילדים לעבור מהרגלי הבית להרגלי הגן בהדרגה ובהתאם לצרכיהם.

סדר היום כולל בתוכו: קבלת הילדים באופן מדורג ועוטף, מתן בחירה במוקדים השונים- משחקים בתחומי ההתפתחות השונים, מפגש בוקר, משחק בפינות הגן, התנסות בחומרים בסדנת היצירה, סיפור, פעילות חקר, פעילות מוסיקלית, פעילות בחצר באופן חופשי ומובנה. לאחר מכן זמן ארוחה, מנוחה ושינה כאשר לכל שלב הדגשים המקצועיים שלו.

כן. הרשת מקפידה לעמוד בכל תנאי החוק ותקנות הפיקוח ולפיכך הצוות עובר קורס עזרה ראשונה כמו גם התנהלות בטוחה והכשרות פדגוגיות נוספות.

ילד שנשלח הביתה עם הסימפטומים הבאים : חום 38 מעלות, שילשולים, הקאות ,דלקת עיניים לא יוכל לשוב לגן בטרם חלפו 24 שעות שבהן לא הופיעו הסימפטומים הנ"ל.

ילד שנעדר 5 ימים יחזור לגן אך ורק עם אישור רופא חתום. אישור דיגיטלי לא יתקבל.

לוח החופשות מבוסס על הלוח של משרד הרווחה. כמו כן, יתווספו 3 ימי פיתוח צוות במהלך השנה.

החזון של ניוטון הוא לבנות קהילה ענפה אשר לה ניתנים שירותים נוספים. בהתאם, הרשת תקים ותשביח את מערך השירותים הנלווים שלה במהלך התקופה הקרובה.

בהתאם למדיניות הקייטנה המוכרת ברשת, אנו פותחים קייטנות בסניפים השונים   ככל שיהיה ביקוש/ בהתאם לצרכי הקהילה.

מעבר לכך שיש מדריכה פדגוגית עם ניסיון עשיר של מעל 25 שנה בתחום, ישנה השקעה רבה במעורבות שלה בסניפים (הרבה מעבר לדרישת החוק). התכנית הפדגוגית מכוונת לפתח באופן יזום את מכלול תחומי ההתפתחות: המוטוריים, החברתיים, הרגשיים והקוגניטיביים בהתאם לקצב התפתחותם של הילדים, לפוטנציאל ולטמפרמנט שלהם. התכנית גמישה ומשתנה בהתאם ליוזמות ותחומי העניין של הילדים והצוות. הפעילויות מועברות לילדים במסגרות שונות: בקבוצות קטנות ובמליאה (קבוצת הגיל). אנו רואים בשגרת הפעילות וסדר היום חשיבות רבה בהקניית ביטחון יציבות, קביעות, מחזוריות באופן שתורם לאיזון הפנימי של הילדים.

על בסיס מקום פנוי. תלוי בהתאם לרישום ולמקומות הפנויים בסניף הרלוונטי. אנו נעשה מאמץ לאפשר זאת אבל לא נוכל להבטיח.

מגדל קוביות

הרשמו לניוזלטר
של ניוטון

קבלו עדכונים שוטפים על ההרשמה לגנים,
אירועים ומרכזים חינוכיים

צור קשר

תאריך לידה של הילד/ה
שנת לימודים רצויה
מתעניין בסניף ניוטון ב:

מרחב קהילתי

כגוף חינוכי הרואה כל ילדה וילד כחלק מתא משפחתי וקהילתי, אנו רואים עצמנו כחלק מהמסע שלכם. לכן, הגנים שלנו הם מקום חי ונושם לא רק בשעות הפעילות הפורמליות, אלא גם לאחר מכן.

אנו שואפים להיות מרכז משפחתי-קהילתי-חינוכי, המעניק מעטפת רחבה של פעילויות פנאי ושירותים מקצועיים לקהילת המשפחות של ילדי הגן וכן לקהילה הרחבה.

אמון ושקיפות

אנו רואים חשיבות עיקרית בבניית שיח בריא בין ההורים לצוותי הגנים, כזה המבוסס על אמון ושקיפות הדדיים.

מתוך הבנה שכולנו כאן יחד, פועלים למען אותן המטרות – הבטחון, ההנאה וההתפתחות המיטבית של כל ילדה וילד.

הצוות החינוכי

המשאב החשוב ביותר בחינוך הוא ההון האנושי.

אנו משקיעים את מירב המשאבים בפיתוח אנשי החינוך שלנו, הן בציר המקצועי – הדרכות והכשרות שנתיות, מלגות לימודים ואפיקי קידום בתוך הארגון, והן בציר האישי – עם תנאי העסקה יוצאי דופן לצד השקעה ברווחה ובהוקרה לעידוד ולמצוינות. גם כאן, הרווח כולו של הילדים שזוכים לגדול עם צוות שחווה מימוש וסיפוק מקצועי.

מעטפת ניהולית

מאפשרת לכל בעל תפקיד להתמקד במומחיותו המקצועית. מטה הרשת מנהל את תחומי התפעול, הפדגוגיה ומשאבי האנוש בכל הגנים.

מנהלת הסניף מתמקדת בניהול שוטף של הגן, הקהילה והצוותים. כתוצאה מכך, הגנים מנוהלים במקצועיות והגננות מושקעות אך ורק בחינוך.

גישה חינוכית

אנו מאמינים ביצירת רצף והמשכיות בין המעגלים הסובבים את עולמו של הילד- המשפחתי, החינוכי והקהילתי, כמפתח להתפתחותו המיטבית.

בשנים המשמעותיות ביותר להתפתחותם, אנו מלווים את הילדים באופן צמוד ע"י יועצת פדגוגית מומחית, בהתאם לתכנית פדגוגית סדורה המתמקדת ב- 3 צירי התפתחות מרכזיים: מוטורי, חברתי-רגשי וקוגניטיבי, אשר מאפשרת מעקב והתאמה אישית לכל ילדה וילד לאורך כל השנה.